Aplikuj

Senioraktiva

Poradnik dla Opiekunek

Aktywności na świeżym powietrzu, czyli wiosenne atrakcje dla seniorów

Pogoda za oknem coraz bardziej zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Słońce, lekki, wiosenny wiatr i przyroda budząca się do życia – to wszystko nastraja pozytywnie i ogromną stratą byłoby ten czas spędzić w zamknięciu w czterech ścianach. Dziś dzielimy się sposobami na aktywny wypoczynek z seniorem poza domem.

Spacer z seniorem

Spacer można zaliczyć do najprostszej formy aktywności fizycznej. Jeśli znudziły się nam już pobliskie parki, a nie mamy możliwości dalszego wyjazdu, np. z braku czasu lub z powodu stanu zdrowia seniora, postarajmy się odkryć dobrze znane miejsca na nowo. Ciekawą opcją będzie sprawdzenie historii poszczególnych domów, ulic, placów. Do tego tematu można podejść też z nieco innej strony i docenić elementy natury – rozpoznawać wspólnie drzewa, rośliny lub obserwować zwierzęta. Dużą popularnością cieszą się również spacery edukacyjne dla seniorów. Takie wydarzenia często organizowane są bezpłatnie, a podczas zwiedzania określonych terenów, uczestniczki i uczestnicy mogą liczyć na merytoryczne wsparcie przewodnika.

Inne sposoby na aktywność ruchową

Warto różnicować aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Z pomocą przychodzą producenci zabawek oraz pomysłowych gier powstałych z myślą o zabawie na dworze. Co ważne, w takie aktywności można zaangażować wszystkich członków rodziny, w tym dzieci, co jest świetną opcją na łączenie pokoleń i zacieśnianie więzi między seniorami a ich wnukami. Do takich ciekawych wariantów gier można zaliczyć:

 1. rzutki;
 2. kręgle;
 3. przenośny stół do bilarda;
 4. gry polegające na rzucaniu piłeczkami do celu (np. do kubeczków);
 5. boule;

i inne rozwiązania, które bez problemu można zastosować w ogrodzie lub podczas spaceru.

Wróć do listy porad

Szukasz pracy jako opiekunka osób starszych? Wyślij zgłoszenie!

  Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Senioraktiva Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-203) przy ul. Bonifraterskiej 17/644

  Kim jesteśmy

  Senioraktiva to przede wszystkim ludzie, którzy wykonują swoją pracę z pasją, radością i zaangażowaniem. To zarówno nasze Opiekunki i Opiekunowie, jak i pracownicy biurowi czy niemieccy koordynatorzy. Dołącz do nas już dzisiaj!

  Dane firmowe

  Senioraktiva Sp. z o.o.
  ul. Bonifraterska 17/644
  00-203 Warszawa
  NIP: 5272885357

  Zadzwoń do nas

  Karolina, dział rekrutacji:
  +48 698 909 140
  Karolina z działu administracji:
  +48 532 684 410

  Adrian, dział rekrutacji:

  +48 795 184 663

   

  Napisz do nas