Reumatyzm i inne choroby układu ruchu nie tylko ograniczają sprawność ruchową seniora, ale też bywają źródłem dolegliwości bólowych. Obowiązkiem opiekuna jest ułatwienie funkcjonowania podopiecznemu w jak największym stopniu. Jak to zrobić?
Takie informacje powinny dotyczyć nie tylko stosowanych leków; to absolutna podstawa. Chodzi raczej o świadomość, jak postępować z chorym, gdy zmaga się z danym problemem. Bardzo przydatna może okazać się np. wiedza o tym, że chorzy na reumatyzm często najbardziej cierpią z rana. Dzięki temu będziemy mogli zadbać o czynności, które dobrze jest wdrożyć przed snem, żeby nieco ulżyć choremu. Mogą to być np. ciepłe kąpiele.
Niektórzy pacjenci borykają się jedynie z niewielkim dyskomfortem, ale codziennością innych jest częsty i dość dotkliwy ból. W obu tych przypadkach zadbajmy o to, żeby nasze czynności w żaden sposób dodatkowo nie zaogniły tej sytuacji. Wymagana jest więc delikatność i uwaga przy czynnościach pielęgnacyjnych, ubieraniu się czy podczas pomocy w chodzeniu.
Oprócz wyżej wspomnianych spraw, zatroszczmy się o:
Wsparcie seniora z chorobami ruchu jest bardzo ważne i dotyczy to również motywacji. Cierpliwość, nieoczekiwanie zbyt wiele od podopiecznego oraz preferowanie metody małych kroków pozwalają w takich przypadłościach na osiągnięcie najlepszych efektów.05
Senioraktiva to przede wszystkim ludzie, którzy wykonują swoją pracę z pasją, radością i zaangażowaniem. To zarówno nasze Opiekunki i Opiekunowie, jak i pracownicy biurowi czy niemieccy koordynatorzy. Dołącz do nas już dzisiaj!
Senioraktiva Sp. z o.o.
ul. Bonifraterska 17/644
00-203 Warszawa
NIP: 5272885357
Karolina, dział rekrutacji:
+48 698 909 140
Karolina z działu administracji:
+48 532 684 410
Adrian, dział rekrutacji: