Aplikuj

Senioraktiva

Poradnik dla Opiekunek

Jak poradzić sobie z rozłąką na Święta?

Święta w tym roku będą wyjątkowe – to zdanie przeważnie kojarzy się z unikalną magiczną atmosferą, jaka roztacza się w wielu domach pod koniec grudnia. Niestety ta “wyjątkowość” w 2020 roku polega na czymś innym. W efekcie wszyscy i wszystkie musimy znaleźć sposób, jak spędzić ten czas w gronie najbliższych… na odległość.

Czy święta w tym roku muszą wiązać się z samotnością?

Część osób nie przykłada dużej wagi do świąt i nie ma nic przeciwko temu, żeby ten czas spędzić, relaksując się we własnym towarzystwie. Dla większości ludzi jest to jednak czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Nie da się ukryć, że obecna sytuacja epidemiologiczna pokrzyżowała plany wszystkim, którzy liczyli na rodzinne święta i tłum bliskich, zgromadzonych przy stole. Dzięki nowoczesnym technologiom oraz odpowiedniemu nastawieniu psychicznemu, ten czas będzie można przeżyć łatwiej, spokojniej i mniej samotnie.

Rozłąka w święta – jak walczyć z samotnością?

 1. Wykorzystaj nowe technologie
  Dzięki wszechobecnemu internetowi i darmowym, prostym w obsłudze aplikacjom bez problemu można utrzymać kontakt z bliskimi, niezależnie od tego, gdzie się akurat znajdują. Z takich rozwiązań korzysta też coraz więcej seniorów. Chociaż wideokonferencje kojarzą się przeważnie ze środowiskiem biznesowym, warto w nadchodzące święta wykorzystać je po to, żeby zacieśnić kontakt z rodziną.
 2. Spędzaj wartościowy czas z bliskimi
  Oprócz rozmów równie dobrze możemy po prostu pobyć w swoim towarzystwie. W czasach epidemii wcale nie musimy rezygnować ze wspólnego oglądania i komentowania filmów czy z grania w gry planszowe. Wystarczy zasiąść przed telewizorem w tym samym czasie i połączyć się z bliskimi. Z kolei fanom planszówek przypadną do gustu specjalne portale pozwalające na rozgrywkę z wybranymi użytkownikami.
 3. Pamiętaj, że to wszystko minie
  Czasem trudno jest sobie wyobrazić, że pandemia się skończy. Warto jednak nie dać się całkowicie zawładnąć negatywnym myślom i mieć nadzieję, że przyszłe święta będą już normalne. Poza tym dobrze jest powtarzać sobie, że jedne święta w samotności to mały koszt, jeśli w ten sposób dbamy o zdrowie swoje i swojej rodziny.

Wróć do listy porad

Szukasz pracy jako opiekunka osób starszych? Wyślij zgłoszenie!

  Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Senioraktiva Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-203) przy ul. Bonifraterskiej 17/644

  Kim jesteśmy

  Senioraktiva to przede wszystkim ludzie, którzy wykonują swoją pracę z pasją, radością i zaangażowaniem. To zarówno nasze Opiekunki i Opiekunowie, jak i pracownicy biurowi czy niemieccy koordynatorzy. Dołącz do nas już dzisiaj!

  Dane firmowe

  Senioraktiva Sp. z o.o.
  ul. Bonifraterska 17/644
  00-203 Warszawa
  NIP: 5272885357

  Zadzwoń do nas

  Karolina, dział rekrutacji:
  +48 698 909 140
  Karolina z działu administracji:
  +48 532 684 410

  Adrian, dział rekrutacji:

  +48 795 184 663

   

  Napisz do nas