Aplikuj

Senioraktiva

Poradnik dla Opiekunek

Jak poznać profesjonalną agencję oferującą pracę?

Osoba poszukująca pracy jako opiekunka lub opiekun seniora, podczas researchu natknie się na ogłoszenia różnego typu. Tak jak w każdej branży, tak również tutaj, należy zwracać uwagę na rzetelność potencjalnego pracodawcy. Jest to szczególnie ważne, jeśli stanowisko wiąże się z wyjazdem za granicę. Dziś dzielimy się garścią wskazówek, które pomagają rozpoznać profesjonalistów.

Jak poznać rzetelną agencję zatrudnienia?

Na samym początku warto dokładnie zapoznać się ze stroną internetową. Oczywiście nie jest to jedyny wyznacznik, ale często już na tym etapie można odsiać nieprofesjonalne firmy. Rzetelna agencja proponuje legalne zatrudnienie. Idealnie byłoby, gdybyśmy mogli tę informację znaleźć jak najszybciej po wejściu na stronę. Jasne warunki pracy oraz forma zatrudnienia to podstawowe kwestie i jeśli nie możemy znaleźć na ten temat informacji, warto będzie zrezygnować ze współpracy z taką firmą.

W przypadku wyjazdów za granicę nieocenione może być wsparcie koordynatora. Praca opiekunki seniora w obcym kraju to wymagające zadanie, zwłaszcza jeśli taka osoba nie ma jeszcze na miejscu żadnych znajomych. Czasem już krótka rozmowa i możliwość opowiedzenia o swoich przeżyciach komuś, kto zna i rozumie tę pracę, jest na wagę złota.

Jednym z ważniejszych kryteriów, które bierzemy pod uwagę przy poszukiwaniu pracy, jest wynagrodzenie. Ta informacja również powinna być wyłuszczona. Podobnie jest z zakwaterowaniem oraz dojazdem do podopiecznego – aby czuć się w pełni bezpiecznie, musimy wiedzieć, że o takie kwestie zadba agencja.

Jak przebiega kontakt z agencją?

Może się zdarzyć, że na stronie możemy nie znaleźć wszystkich informacji, które nas interesują i zdecydujemy się nawiązać kontakt z pracownikami firmy. W profesjonalnej firmie spotkamy się z:

 1. życzliwością oraz wyczerpującym odpowiadaniem na nasze pytania;
 2. otwartością.

Warto wziąć to pod uwagę, bo z pracownikami agencji będziemy mieć kontakt nie tylko podczas rekrutacji, ale również później, np. w sytuacji, gdy będziemy potrzebować doradztwa.

Wróć do listy porad

Szukasz pracy jako opiekunka osób starszych? Wyślij zgłoszenie!

  Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Senioraktiva Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-203) przy ul. Bonifraterskiej 17/644

  Kim jesteśmy

  Senioraktiva to przede wszystkim ludzie, którzy wykonują swoją pracę z pasją, radością i zaangażowaniem. To zarówno nasze Opiekunki i Opiekunowie, jak i pracownicy biurowi czy niemieccy koordynatorzy. Dołącz do nas już dzisiaj!

  Dane firmowe

  Senioraktiva Sp. z o.o.
  ul. Bonifraterska 17/644
  00-203 Warszawa
  NIP: 5272885357

  Zadzwoń do nas

  Karolina, dział rekrutacji:
  +48 698 909 140
  Karolina z działu administracji:
  +48 532 684 410

  Adrian, dział rekrutacji:

  +48 795 184 663

   

  Napisz do nas