Aplikuj

Senioraktiva

Poradnik dla Opiekunek

Jak rehabilitacja wpływa na powrót seniora do zdrowia?

Z rehabilitacji mogą korzystać osoby w różnym wieku. Takie działania w geriatrii zyskują dodatkowe znaczenie. Dziś sprawdzamy, na czym polega rehabilitacja po przebytych chorobach i rehabilitacja profilaktyczna.

Dlaczego rehabilitacja osób starszych jest taka ważna?

Rehabilitacja przeważnie kojarzy się z leczeniem konkretnych schorzeń lub z niwelowaniem skutków różnorodnych urazów. Działania, wynikające z takich potrzeb, dotyczą również seniorów. W przypadku osób starszych rehabilitacja ma jednak nieco szerszą funkcję. Wraz z wiekiem, zwiększa się ryzyko chorób, typowych dla seniorów. Dobranie właściwych ćwiczeń rehabilitacyjnych, dopasowanych do danego czynnika ryzyka, to inwestycja w przyszłość. Taki trening zwiększy szanse na to, że senior pozostanie sprawny przez dłuższy czas. Właściwie dobrane ćwiczenia mogą korzystnie wpłynąć na profilaktykę:

 1. cukrzycy;
 2. nadciśnienia;
 3. chorób serca;
 4. osteoporozy;
 5. depresji;

i wielu innych.

Rehabilitacja a powrót do zdrowia

Dobrze dobrana rehabilitacja to dla wielu seniorów jedyna szansa, żeby powrócić do zdrowia po chorobie lub do pewnego stopnia zneutralizować jej konsekwencje. Starszy organizm potrzebuje dużo więcej czasu na regenerację niż organizm zdrowej osoby. Dlatego tak ważne jest, żeby w okresie rekonwalescencji w kompleksowy sposób skupić się na wspieraniu seniora. Profesjonalnej rehabilitacji poddawane są więc osoby np. po zawale serca czy udarze mózgu.

Istotne jest też to, żeby zabiegi, które są niezbędne do powrotu do zdrowia, uwzględnić w codziennej rutynie seniora tak szybko, jak jest to tylko możliwe. Konsultacja ze specjalistami i regularne wykonywanie ćwiczeń od momentu, w którym lekarz uzna, że jest to wskazane, znacznie zwiększają szansę na polepszenie stanu zdrowia.

Wróć do listy porad

Szukasz pracy jako opiekunka osób starszych? Wyślij zgłoszenie!

  Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Senioraktiva Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-203) przy ul. Bonifraterskiej 17/644

  Kim jesteśmy

  Senioraktiva to przede wszystkim ludzie, którzy wykonują swoją pracę z pasją, radością i zaangażowaniem. To zarówno nasze Opiekunki i Opiekunowie, jak i pracownicy biurowi czy niemieccy koordynatorzy. Dołącz do nas już dzisiaj!

  Dane firmowe

  Senioraktiva Sp. z o.o.
  ul. Bonifraterska 17/644
  00-203 Warszawa
  NIP: 5272885357

  Zadzwoń do nas

  Karolina, dział rekrutacji:
  +48 698 909 140
  Karolina z działu administracji:
  +48 532 684 410

  Adrian, dział rekrutacji:

  +48 795 184 663

   

  Napisz do nas