Aplikuj

Senioraktiva

Poradnik dla Opiekunek

Jakie korzyści wiążą się z pracą opiekunki za granicą?

Czy warto rozważyć pracę za granicą?
Poniżej przybliżamy kilka kwestii, które mogą pomóc w podjęciu decyzji wahającym się osobom.

Z czym wiąże się praca opiekunki dla seniorów za granicą?

Praca za granicą to przeważnie lepsze warunki finansowe. Z tego powodu osoby, które nie mają zobowiązań w rodzimym kraju, decydują się na lepiej płatną pracę z nowym środowisku. To atrakcyjna opcja dla ludzi, którzy chcą przez pewien czas przebywać za granicą i w ten sposób odłożyć określoną sumę. Niektóre opiekunki lub opiekunowie dla seniorów nie traktują tego jednak jako tymczasowego stanu i rozmyślnie decydują się pracować jedynie poza Polską. Kwestie finansowe, chociaż są ważne, gdy decydujemy się na konkretne stanowisko, to jednak nie jedyne zalety.

Kolejną korzyścią jest możliwość nauki lub szlifowania obcego języka. W czasie wolnym od pracy nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nawiązywać nowe znajomości i ćwiczyć użycie języka w dynamicznym środowisku, którego nie jest w stanie zagwarantować żaden kurs językowy. Nowo przyswojone słownictwo możemy wykorzystać w komunikacji z podopiecznym. Dodatkowo takie kompetencje zwiększają prestiż naszego CV i sprawiają, że nasza kandydatura będzie w oczach przyszłych rekruterów bardziej atrakcyjna.

Warto podkreślić również to, że przebywanie w obcym kraju to możliwość poznania nowej kultury, zwyczajów, jedzenia. Do tego dochodzą również kwestie turystyki. W przerwach od pracy można eksplorować pobliskie tereny, zwiedzać ciekawe miejsca i budować nowe wspomnienia.

O czym warto pamiętać, wyjeżdżając do pracy za granicę?

Decyzja o podjęciu pracy z dala od miejsca zamieszkania wymaga od nas zadbania o kilka ważnych kwestii organizacyjnych. Na szczęście cały proces może być łatwiejszy, jeśli zaufamy sprawdzonej agencji. Taka rzetelna firma zadba o:

 1. naszą podróż i zakwaterowanie;
 2. indywidualne podejście;
 3. wsparcie koordynatora.

Zdecydowanie warto poświęcić chwilę na znalezienie odpowiedniej agencji. Komfort związany z terminowym wynagrodzeniem oraz poczucie bezpieczeństwa sprawiają, że będziemy mogli w pełni skupić się na wykonywanej pracy, a w wolnych chwilach na relaksie i odpoczynku.

Wróć do listy porad

Szukasz pracy jako opiekunka osób starszych? Wyślij zgłoszenie!

  Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Senioraktiva Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-203) przy ul. Bonifraterskiej 17/644

  Kim jesteśmy

  Senioraktiva to przede wszystkim ludzie, którzy wykonują swoją pracę z pasją, radością i zaangażowaniem. To zarówno nasze Opiekunki i Opiekunowie, jak i pracownicy biurowi czy niemieccy koordynatorzy. Dołącz do nas już dzisiaj!

  Dane firmowe

  Senioraktiva Sp. z o.o.
  ul. Bonifraterska 17/644
  00-203 Warszawa
  NIP: 5272885357

  Zadzwoń do nas

  Karolina, dział rekrutacji:
  +48 698 909 140
  Karolina z działu administracji:
  +48 532 684 410

  Adrian, dział rekrutacji:

  +48 795 184 663

   

  Napisz do nas