Aplikuj

Senioraktiva

Poradnik dla Opiekunek

Nie tylko pisanki. Nietypowe pomysły na ozdoby wielkanocne

Chociaż pisanki budzą miłe skojarzenia i od lat towarzyszą nam w okresie wielkanocnym, warto czasem nieco odświeżyć podejście do świątecznych ozdób. Poniżej dzielimy się kilkoma pomysłami na mniej typowe dekoracje, które można wykonać samodzielnie.

Co oprócz pisanek?

 1. gniazdka z gałązek
  To bardzo prosty i tani sposób na to, żeby zapanować nad ozdobami na wielkanocnym stole. Wystarczy udać się do pobliskiego parku (co będzie świetnym pretekstem do zorganizowania wspólnego spaceru), zebrać trochę drobnych gałązek, a następnie uformować z nich gniazdko. Do połączenia poszczególnych elementów można użyć sznurka lub łatwo wyginających się drucików.
 2. dekoracje drewniane lub ze styropianu
  W wielu sklepach plastycznych da się kupić różnorodne drewniane i styropianowe ozdoby, które wystarczy jedynie pomalować i przykleić do nich dodatkowe elementy. Dzięki temu, że “baza” ma odpowiedni kształt, niezależnie od talentu osoby dekorującej, efekt będzie prezentował się atrakcyjnie.
 3. girlandy
  Z wcześniej wspomnianych dekoracji można wykreować spektakularne girlandy. Wystarczy sznurek lub atrakcyjna tasiemka oraz odrobina kleju.
 4. wielkanocne origami
  Takie mini dzieła sztuki z papieru wymagają cierpliwości i precyzji. Pamiętajmy, że nie musimy od razu rozpoczynać przygody z origami od trudnych, złożonych modeli. Wybierzmy rozwiązania, które będą dla seniora wyzwaniem, ale którym będzie w stanie podołać.
 5. ozdoby roślin
  Ozdabianie drzewek kojarzy się z Bożym Narodzeniem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby lekko zainspirować się tą tradycją i przełożyć ją na grunt wielkanocny. Samodzielnie wykonane ozdoby można zaczepić na doniczkowe rośliny, nadając przestrzeni w ten sposób wyjątkowego, wielkanocnego klimatu.

Zbliżające się święta wielkanocne to świetna okazja, żeby zaangażować seniorów w czynności, które sprawią przyjemność, pięknie ozdobią mieszkanie i przy okazji dadzą mnóstwo satysfakcji.

Wróć do listy porad

Szukasz pracy jako opiekunka osób starszych? Wyślij zgłoszenie!

  Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Senioraktiva Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-203) przy ul. Bonifraterskiej 17/644

  Kim jesteśmy

  Senioraktiva to przede wszystkim ludzie, którzy wykonują swoją pracę z pasją, radością i zaangażowaniem. To zarówno nasze Opiekunki i Opiekunowie, jak i pracownicy biurowi czy niemieccy koordynatorzy. Dołącz do nas już dzisiaj!

  Dane firmowe

  Senioraktiva Sp. z o.o.
  ul. Bonifraterska 17/644
  00-203 Warszawa
  NIP: 5272885357

  Zadzwoń do nas

  Karolina, dział rekrutacji:
  +48 698 909 140
  Karolina z działu administracji:
  +48 532 684 410

  Adrian, dział rekrutacji:

  +48 795 184 663

   

  Napisz do nas