Aplikuj

Senioraktiva

Poradnik dla Opiekunek

Nowoczesne technologie, zwiększające komfort i bezpieczeństwo osób starszych

Współczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że codzienne obowiązki wykonujemy dużo sprawniej. O część z nich nie musimy martwić się wcale, bo przejmuje je domowa lub służbowa elektronika. Innowacyjne rozwiązania kojarzą się głównie z młodą grupą odbiorców. Część z nich powstała jednak z myślą o ułatwieniu życia seniorom i zwiększeniu ich bezpieczeństwa.

Technologie w służbie seniorom

 1. Bransoletki monitorujące puls i ciśnienie
  Nowoczesne warianty wyposażone są w przycisk SOS. To najłatwiejszy sposób na wezwanie pomocy. Jeśli chodzi o standardowe funkcje bransoletek, to przeważnie pozwala ona na zmierzenie ciśnienia skurczowego i rozkurczowego oraz pulsu. Warto zaznaczyć, że do niektórych produktów dołączone są specjalne aplikacje, dzięki którym można mieć nieustanną kontrolę nad najważniejszymi parametrami.
 2. Lokalizatory
  Te niewielkie urządzenia mogą przydać się zwłaszcza tym seniorom, którzy mają problemy z pamięcią oraz czasem tracą orientację w terenie. Lokalizatory dostępne są w formie breloczków lub naszyjników, dzięki czemu starsza osoba ma taki gadżet zawsze przy sobie. Zaawansowane opcje spełniają funkcję telefonu, tzn. po naciśnięciu odpowiedniego guzika, łączą się bezpośrednio z wcześniej ustawionym numerem.
 3. Roboty pigułkowe
  Te urządzenia jeszcze długo nie trafią na nasz rynek, ale warto wspomnieć o nich jako o ciekawostce. Takie systemy zapisują wszystkie informacje o przyjmowanych przez seniora lekach i są aktualizowane za każdym razem, gdy farmakoterapia się zmieni. W sytuacji, gdy osoba starsza zapomni wziąć leku, robot automatycznie wysyła o tym informację opiekunom.

Pamiętajmy, że nie tylko specjalistyczne urządzenia, przeznaczone konkretnie dla seniorów, mogą pozytywnie wpłynąć na komfort ich życia. Warto, w miarę możliwości, “oswajać” seniora z komputerem oraz smartfonem, bo dzięki wideo rozmowom może mieć lepszy kontakt z rodziną i z innymi bliskimi osobami.

Wróć do listy porad

Szukasz pracy jako opiekunka osób starszych? Wyślij zgłoszenie!

  Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Senioraktiva Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-203) przy ul. Bonifraterskiej 17/644

  Kim jesteśmy

  Senioraktiva to przede wszystkim ludzie, którzy wykonują swoją pracę z pasją, radością i zaangażowaniem. To zarówno nasze Opiekunki i Opiekunowie, jak i pracownicy biurowi czy niemieccy koordynatorzy. Dołącz do nas już dzisiaj!

  Dane firmowe

  Senioraktiva Sp. z o.o.
  ul. Bonifraterska 17/644
  00-203 Warszawa
  NIP: 5272885357

  Zadzwoń do nas

  Karolina, dział rekrutacji:
  +48 698 909 140
  Karolina z działu administracji:
  +48 532 684 410

  Adrian, dział rekrutacji:

  +48 795 184 663

   

  Napisz do nas