Aplikuj

Senioraktiva

Poradnik dla Opiekunek

O co zatroszczyć się przed wyjazdem do pracy?

Współpraca ze sprawdzoną agencją znacznie ułatwia wszystkie formalności związane z przygotowaniem do wyjazdu. Mimo to, dla spokoju i komfortu, warto samodzielnie skontrolować każdą z najważniejszych kwestii.

Najważniejsze sprawy, o których trzeba pamiętać

Jeśli decydujemy się na pracę za granicą, konieczne będzie zadbanie o dojazd oraz o zakwaterowanie. W niektórych przypadkach opiekunka seniora mieszka ze starszą osobą, w innych mieszka oddzielnie i codziennie przychodzi do domu podopiecznego. To, jak przedstawiają się te warunki, zależy od konkretnego ogłoszenia o pracę. Dobrze zdawać sobie sprawę, że nie jesteśmy całkowicie zdani na siebie w kwestiach związanych z podróżą i lokum. Niektóre agencje zapewniają zakwaterowanie oraz bezpośredni dojazd do podopiecznego.

Ważną kwestią będzie również zadbanie o ubezpieczenie zdrowotne. To absolutna podstawa. W razie jego braku, będziemy musieli z własnej kieszeni pokryć koszty związane z leczeniem, niespodziewanym zabiegiem lub pobytem w szpitalu. Chociaż nikt nie chce myśleć o ewentualnych problemach zdrowotnych, koniecznie poświęćmy temu chwilę przed wyjazdem. Najlepszym pomysłem będzie dokładne przedyskutowanie tej kwestii z naszą agencją.

Należy wspomnieć również o innych dokumentach, takich jak umowa o pracę czy dokumenty potwierdzające zameldowanie. Przed wyjazdem zróbmy ich kserokopię. To utrudni nam problemów na wypadek zapodziania dokumentacji.

Co oprócz kwestii oficjalnych?

Przygotowując się do wyjazdu, nie zapominajmy również o czasie wolnym od pracy. Skuteczny relaks jest niezwykle ważny, bo pozwala w pełni skupić się na zawodowych obowiązkach. Dobrym pomysłem może być zabranie ze sobą:

 1. ulubionej książki
 2. wyposażenia, które pozwoli nam realizować inne hobby – np. farby, szkicownik, zestaw do szydełkowania itp.

Jeśli lubimy gry planszowe, warto rozważyć zabranie ich ze sobą. Taka wspólna zabawa z podopiecznym pozwoli szybciej zbudować więź i zlikwidować poczucie obcości, które pojawia się zawsze przy poznawaniu nowej osoby.

Wróć do listy porad

Szukasz pracy jako opiekunka osób starszych? Wyślij zgłoszenie!

  Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Senioraktiva Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-203) przy ul. Bonifraterskiej 17/644

  Kim jesteśmy

  Senioraktiva to przede wszystkim ludzie, którzy wykonują swoją pracę z pasją, radością i zaangażowaniem. To zarówno nasze Opiekunki i Opiekunowie, jak i pracownicy biurowi czy niemieccy koordynatorzy. Dołącz do nas już dzisiaj!

  Dane firmowe

  Senioraktiva Sp. z o.o.
  ul. Bonifraterska 17/644
  00-203 Warszawa
  NIP: 5272885357

  Zadzwoń do nas

  Karolina, dział rekrutacji:
  +48 698 909 140
  Karolina z działu administracji:
  +48 532 684 410

  Adrian, dział rekrutacji:

  +48 795 184 663

   

  Napisz do nas